David Buckley: „KRAFTWERK. PUBLIKATION.” już niedługo w sprzedaży !

Kraftwerk-Publikation

W dniu 18 czerwca 2013 roku nakładem Domu Wydawniczego „REBIS” ukaże się pierwsza na rynku polskim biografia  niemieckiego zespołu Kraftwerk, autorstwa Davida Buckley’a  pt. „KRAFTWERK.PUBLIKATION.”. Serdecznie zapraszam do składania zamówień na stronie Internetowej Domu Wydawniczego „REBIS” oraz na adres email: wysylka@rebis.com.pl. W tym miejscu znajdziecie Państwo notę wydawniczą oraz poniżej informacje nt. zbliżającego się szybkimi krokami jedynego koncertu 3-D w Polsce:

KRAFTWERK – giganci muzyki elektronicznej na MALTA FESTIVAL POZNAŃ 2013

Muzyczną gwiazdą tegorocznego Malta Festival Poznań jest grupa KRAFTWERK. Jej występ odbędzie się w piątek 28 czerwca 2013 r. na terenie Starej Gazowni. Będzie to pierwszy i jedyny w Polsce plenerowy koncert 3-D!

KRAFTWERK zaliczany jest do wąskiego grona formacji, które zmieniły oblicze współczesnej muzyki, nie tylko elektronicznej. Zespół był pionierem w wykorzystywaniu „maszyn” (syntetyzatorów, komputerów czy własnego projektu wokoderów) oraz prorokiem idei transhumanizmu. Jego wpływ zespołu nie ogranicza się do muzyki. Stworzył on oryginalny i bardzo charakterystyczny wizerunek sceniczny, a złożone, eksperymentalne projekcje multimedialne, towarzyszące koncertom, są równie rozpoznawalne i inspirujące. Dlatego poznański koncert nie jest przypadkiem. Twórczość KRAFTWERKU doskonale wpisuje się w idiom, czyli temat przewodni tegorocznego Malta Festival: „oh man, oh machine / człowiek-maszyna”.

Poczynając od 2005 r., kiedy to wystąpił na Biennale Sztuki w Wenecji, KRAFTWERK regularnie realizuje swoje projekty również w kontekście sztuk wizualnych. Ukoronowaniem tego kierunku była ubiegłoroczna retrospektywa twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art, gdzie odbyło się osiem koncertów 3-D prezentujących materiał dźwiękowy i wizualny do ośmiu albumów studyjnych. W lutym 2013 została ona zaprezentowana w najważniejszej galerii sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii – londyńskiej Tate Modern, a w maju w Operze w Sydney. Czerwcowy koncert na Malta Festival Poznań 2013 będzie adaptacją tego niezwykłego projektu.

Organizatorzy zapraszają do Poznania zarówno na ten niesamowity koncert, jak i na cały Malta Festival, który będzie odbywać się w dniach 24 czerwca-20 lipca 2013 r.

http://malta-festival.pl/pl/program/kraftwerk-koncert-3d

Bilety na polski koncert Kraftwerk są jeszcze do nabycia na stronie eventim.pl 

Serdecznie zapraszam do zakupu książki oraz na koncert !

Marcin Melka 

Leave a Reply