Malta Festival Poznań 2013: zagra Kraftwerk!

kraftwerkLegenda muzyki elektronicznej – zespół Kraftwerk – będzie gwiazdą przyszłorocznej edycji Malta Festival Poznań. Muzycy zagrają swój jedyny koncert 3D w Polsce 28 czerwca.Zespół Kraftwerk został założony w 1970 roku i uważany jest za legendę światowej muzyki elektronicznej. Na swoim koncie mają sporo albumów, których znakami rozpoznawczymi zawsze są nowatorstwo, odwaga w kreowaniu przełomowych „obrazów dźwiękowych” oraz wizja.

„Maltański koncert grupy nie jest przypadkiem. KRAFTWERK jest zespołem, którego twórczość doskonale wpisuje się w idiom, czyli temat przewodni przyszłorocznego festiwalu, brzmiący „oh Man, oh machine / człowiek-maszyna”. Program idiomu badającego relacje człowiek-maszyna, człowiek-technologia przygotuje jeden z najważniejszych twórców europejskich, działający na pograniczu teatru, performance’u i sztuk wizualnych, włoski artysta Romeo Castellucci – tłumaczą organizatorzy Malta Festival Poznań.

Koncerty zespołu Kraftwerk to nie tylko muzyka, ale również nowatorskie projekcje multimedialne. – Poczynając od 2005 roku, kiedy to wystąpili na Biennale Sztuki w Wenecji, regularnie realizują swoje projekty również w kontekście sztuk wizualnych. Ukoronowaniem tego kierunku była tegoroczna retrospektywa ich twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMA), gdzie odbyło się osiem koncertów w 3D prezentujących materiał dźwiękowy i wizualny ośmiu albumów studyjnych KRAFTWERK. Czerwcowy koncert na Malta Festival Poznań 2013 będzie adaptacją tego projektu – dodają. Koncert odbędzie się 28 czerwca 2013 roku. Sprzedaż biletów ruszy w piątek, 23 listopada.

Marcin Melka za  Wprost oraz oficjalna strona Festiwalu

PS. Miałem być na koncercie Kraftwerk w 2004, niestety praca. Potem w 2008 roku nie było mnie z powodu …koncertu Klausa Schulze w Warszawie … ale …do trzech razy sztuka !  Będę ! Tylko koniec świata może mnie zatrzymać  Raz, że blisko Torunia, dwa: potem mogą być znów nieprędko lub wcale !

Jeden komentarz do “Malta Festival Poznań 2013: zagra Kraftwerk!

  1. O rany! Nie dość ze Malta, to jeszcze Kraftwerk! Uh! :))) A nie mógł by tak Kraftwerk na Sztuce Ulicy w Warszawie wystąpić…:))) ? Ah!

Możliwość komentowania została wyłączona.