Adam Mańkowski: LLS – „Megrims”

LLSZapraszam do odwiedzenia strony poświęconej najnowszemu albumowi projektu Limited Liability Sounds. Płyta „Megrims” ukazała się w styczniu 2013 roku w rosyjskim Labelu CVLMINI – https://www.facebook.com/CVLMINIS

Megrims to zbiór kompozycji opartych o potężnie przesterowane brzmienia syntetyczne poddane obróbce drgań za pomocą tylko jednego oscylatora i filtra rezonatorowego pozwalającego na ingerencję w częstotliwość. Tak ścisłe podejście do syntezy dźwięku pozwoliło wpasować się w zamierzoną stylistykę i uwydatnić kontrasty pomiędzy chłodnym ambientem i drapieżnym hałasem, odbyć podróż inspirowaną post-industrialnym potencjałem i klasycznymi kompozycjami Schuberta – rozpiętymi pomiędzy granicą szeptu i krzyku. Ponure, oszczędne partie klawiszy topią się w gęstej atmosferze syntezy i często nie wynurzają się już na powierzchnię niczym odrzucone koncepcje pozytywnie ustanowionego rozumienia w pracach Theodora Adorna.
Dziesięć odsłon tytułowej, depresyjnej aury to próba uchwycenia duchowego upadku nadziei, fizycznej świadomości utraty zmysłów i swoistego zmierzchu własnej duszy. Portret samotnego artysty decydującego się na podjęcie ostatniego, największego z dotychczasowych wysiłku w obliczu śmierci. Sprzężone, brudne dźwięki symbolizują ograniczenia rodzące się z braku perspektyw, a zaczątki minimalistycznego rytmu reprezentują ideę przezwyciężenia immanentnych barier tkwiących wewnątrz sztywnej logicznej konsekwencji czynów i ich następstw.

„Wydaje nam się, że możemy dotrzeć do siebie, ale możemy tylko się do siebie zbliżyć i przejść obok. Co za męka dla tego, kto to zrozumie.”
Franz Schubert

http://www.megrims.dl.pl/
http://www.llsnoise.com/

Marcin Melka [za : facebook.com]