Tangerine Dream w Polsce w 2014 roku !

 

tangerine dream

 

Grupa Tangerine Dream wystąpi 4 czerwca 2014 roku w warszawskiej Arenie Ursynów w ramach Phaedra Pharewell Tour 2014. Jak zapowiada zespół, nie oznacza to zakończenia działalności koncertowej przez Tangerine Dream. Edgar Froese i jego współpracownicy będą występować na jednorazowych eventach.

Tangerine Dream to prawdziwa legenda muzyki elektronicznej. Jego założycielem był w 1967 roku Edgar Froese, który jest jedynym, stałym członkiem formacji. Twórczość zespołu z lat 70. i 80. miała ogromny wpływ na powstanie krautrocka i muzyki new age. Tangerine Dream tworzyło także na potrzeby filmów. Ich kompozycje można usłyszeć w takich produkcjach jak chociażby: Cena Strachu, Złodziej, Twierdza i Ryzykowny Interes.

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce. Zapis ich koncertu na warszawskim Torwarze z 10 grudnia 1983 roku został wydany rok później na albumie „Poland”. W sierpniu 2001 roku Tangerine Dream wystąpiło na plenerowym koncercie w Warszawie z okazji otwarcia Mostu Świętokrzyskiego (Źródło : lastfm)

Bilety będą do nabycia na stronie www.eventim.pl od najbliższego poniedziałku 21 października 2013 roku.

Marcin Melka

 

Leave a Reply