Władysław Komendarek potrzebuje pomocy !

koemndarek3Kilka dni temu na portalu Onet ukazała się informacja o akcji „fundusz dachowy” Władysława Komendarka, która ma na celu pomóc temu sochaczewskiemu artyście naprawić zapadający się dach i uratować dom, w którym mieszka i pracuje.

Znany sochaczewianin, Władysław Komendarek, multiinstrumentalista nazywany twórcą polskiej muzyki elektronicznej, ma kłopoty. Pomoc artyście zaoferowała Polska Fundacja Muzyczna z Warszawy, włączył się również Dawid Brykalski, reżyser filmu o Władysławie Komendarku. Bo też sytuacja jest trudna. Powołany ekspert stwierdził, że dach jego domu długo już nie wytrzyma, groźne są zwłaszcza zimy z dużymi opadami śniegu.

– Cały czas staram się konserwować stary dach – powiedział nam Władek – ale tempo jego rozkładu jest szybsze niż moje wysiłki.

„Domek w Sochaczewie – napisał Dawid Brykalski – sprzyja twórczej pracy. Cieknący stary dach nie służy jednak ani Władkowi, ani zagrożonym zalaniem instrumentom. Posesja wymaga remontu, a dach grozi zawaleniem. Pomóżmy zatem ocalić warsztat pracy artysty, bez którego nie mógłby funkcjonować. Żeby wymienić cały dach, potrzebne jest około 70 tys. zł. Planujemy zbiórkę pieniędzy, akcję sms-ów, zbiórkę na 1 proc. podatków. Pomyślimy także o koncercie”.

Redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” także apeluje, nie tylko do fanów muzyki elektronicznej, o pomoc dla artysty z naszego miasta, który, gdy był kiedyś w grupie Exodus, i również dzisiaj, jest naszą wizytówką w muzycznym świecie. Teraz należy mu się coś od nas. Zwracamy się więc także do lokalnych firm budowlanych o każdą możliwą pomoc. Trzeba bowiem wiedzieć, że Komendarek to artysta, który kroci nie zarabia. Jak mówi, koncerty zdarzają się raz na 2 – 3 miesiące, a wynagrodzenie też bywa niewielkie. Można czasem zarobić 2 – 3 tysiące złotych, ale częściej znacznie mniej. A zdarza się grać i za 200 zł. Będziemy więc wdzięczni za każdą pomoc.

Działa już specjalne subkonto przy PFM w BANKU Nordea: WŁADYSŁAW KOMENDAREK – 67 1440 1101 0000 0000 1642 7616.

Uruchomiona została też akcja sms – wyślij pod numer 76567 hasło Komendarek, w ten sposób zasilisz „fundusz dachowy” dla Władysława. Koszt sms – 6 zł plus VAT (7,38 zł).

Źródło: sochaczew.pl 

Leave a Reply